INTERNET VĚCÍ

Smart technologie pro moderní města, budovy, továrny, zdravotnictví. Možnosti jsou neomezené...

Internet věcí (IoT)

Internet věcí, angl. „Internet of Things“ (IoT), můžeme zjednodušeně popsat jako přímé spojení internetu s reálným světem. Jde o propojení nejrůznějších zařízení mezi sebou, které probíhá pomocí přenosu dat a internetu. Přináší  nové možnosti jejich ovládání, sledování a vyhodnocování.

JAK TO FUNGUJE?

Dotkněte se budoucnosti.

PRINCIP

IoT zařízení vysílá naměřená data, která se přes různé přenosové technologie dostávají do datového uložiště (Cloud). Zde jsou připravena k dalšímu zpracování, třídění a vyhodnocování. V posledním kroku se dostavají k uživateli do uživatelského rozhraní, kde jsou zobrazeny.

VÝHODY

Internet věcí s sebou přináší velkou míru komfortu a pohodlí. Zařízení, která spolu vzájemně komunikují, přináší nové možnosti automatizace a umělé inteligence. To vše levně, jednoduše a s nízkou spotřebou elektrické energie.

NAŠE IoT SLUŽBY

Pro oblast internetu věcí nabízíme komplexní portfólio služeb.


IoT SOFTWARE

S využitím našich mnohaletých zkušeností s programováním vyvíjíme softwarové vybavení pro IoT zařízení. Můžete se na nás spolehnout v tvorbě webových a mobilních aplikací pro všechny běžné platformy. Ke všem našim produktům a projektům si píšeme software sami. Bude proto vždy řádně otestován a odladěn k vaší spokojenosti.

IoT HARDWARE

Máme obsáhlou produktovou řadu IoT zařízení od zkušených a kvalifikovaných dodavatelů. Pokud ovšem potřebujete řešit specifické zadání, rádi vám vyjdeme vstříc a v krátkém čase dodáme přesně to, co požadujete. Nabízíme i návrh a výrobu vstřikovacích forem a plastových obalů a krabiček na vaší IoT elektroniku. Máte tak jedinečnou možnost se vlastním designem odlišit od zbytku trhu.

INTEGRACE

Pro bezdrátové přenosy IoT dat využíváme mimo jiné i technologie LoRa a Sigfox. Tyto technologie jsou poskytovány operátory, kteří zajišťují celorepublikové pokrytí. České radiokomunikace jsou poskytovatelem technologie LoRa a společnost SimpleCell dodává technologii Sigfox. Protože se jedná o naše partnery, bez problému zajistíme připojení vašich zařízení i k těmto novým technologiím přenosu.

IoT TECHNOLOGIE

Pro přenos dat z našich zařízení používáme nejmodernější bezdrátové technologie.

LoRa

LoRaWAN (Long Range Wide Area Network) technologie je navržena pro bezpečnou a nízkoenergetickou komunikaci mezi zařízeními IoT. Čidla vybavená radiovou vysílací jednotkou komunikují v systém LoRa v nelicencovaném frekvenčním pásmu 868 MHz. Výhodou LoRa je obousměrná komunikace a délka komunikačních zpráv.

Sigfox

SIGFOX umožňuje IoT zařízením komunikovat levně, bezpečně a při zcela minimální spotřebě energie. Zařízení jsou schopna zůstat v provozu i několik let na jednu baterii. Jedná se o Ultra Narrow Band technologii, která pracuje na frekvenci 868 MHz. Výhodou této technologie je velký dosah v terénu a husté pokrytí signálem na území ČR.


Další běžné bezdrátové technologie.

Wi-Fi

Tato technologie využívá takzvaného „bezlicenčního frekvenčního pásma“, proto je ideální pro budování levné, ale výkonné sítě bez nutnosti pokládky kabelů.

Bluetooth

Je v informatice proprietární otevřený standard pro bezdrátovou komunikaci propojující dvě a více elektronických zařízení.

GSM

Je nejrozšířenější standard pro mobilní telefony a zařízení na světě. GSM je buňková síť, což znamená, že mobilní telefony se připojují do sítě prostřednictvím nejbližší buňky. Síť funguje na několika radiových frekvencích.

OBLASTI VYUŽITÍ

IoT zasahuje do všech oblastí našeho života.

Logistika

Města

Domácnosti

Zemědělství

Zdravotnictví

Průmysl

Obchod

Ekologie

POTENCIÁL INTERNETU VĚCÍ

Odhady, jak bude vypadat svět IoT v roce 2020

0 mld. $
Objem trhu
0 mld.
Zařízení připojených k internetu
0 %
Roční nárust IoT zařízení